Pozor na levná nehtová studia !!!

Ze špatného nehtového studia můžete odejít se zničenými nehty a nekvalitní materiál vám může způsobit nehezké zdravotní komplikace, proto zvažte zda je pro vás lepší ušetřit pár korun. Nepodceňte výběr nehtového studia a vyvarujte se problémům, zaměřte se na tyto faktory:

  • hygiena
  • materiál
  • školení personálu
  • profesionalita
  • znalost produktů
  • prostředí

Jak poznáte nekvalitní materiál?

Po pár týdnech se objeví nažloutlá barva, při pilování ucítíte neobvyklý zápach a materiál má zrnitou strukturu.

Tento materiál nese název methymethacrylateve zkratce MMA, což je chemická látka, která je jedovatá a u citlivějších jedinců může vyvolat i silné reakce. Již v několika státech byla látka MMA zakázána a byla původně vytvořena pro použití v technických oborech ,nikoliv však pro nehtovou modeláž! MMA způsobuje silné alergické reakce, deformace nehtů, infekci, plísně, silné respirační potíže, záněty oční sliznice, v poslední době byl prokázaný i vznik rakoviny. Proto opravdu dbejte na kvalitu, jde jen o vaše zdraví.

Studia ho používají samozřejmě kvůli daleko levnější pořizovací cenně oproti certifikovaným výrobkům.

nasledky

P. Shine

Co je to P. Shine?

P. Shine je speciální metoda, která pochází z Japonska. Jedná se o péči přírodních nehtů, která napomáhá zpevnění nehtů, zvyšuje pružnost a zabraňuje jejich lámání. Celková péče napomáhá k prokrvení a zdravému růstu nehtů. Metoda je založena na principu leštění, proto není vhodná pro zničené nehty po nekvalitní manikůře např. propilování.

P-Shine by si rozhodně měly aplikovat ty ženy, jejichž nehty jsou roztřepené, lámavé a špatně rostoucí.
Po vytvoření P-Shine manikúry vznikne na povrchu nehtu tzv.glazura, která má nejen estetický efekt, ale zároveň zabraňuje vysušování nehtu. Kořen nehtu má v tomto případě schopnost bez problému produkovat kvalitní keranocity, takže se celkový stav přírodního nehtu postupně zlepšuje.

Pokud chcete začít s japonskou manikúrou P-Shine navštivte nehtové studio, nebo si zakupte P. Shine sadu domů. Obsahuje komponenty vyrobené z čistých přírodních látek a jejich derivátů. Neobsahuje žádná organická rozpouštědla, barviva ani parfémy, proto je vhodná pro alergiky.  Nanášecí hmota se skládá ze včelího vosku, mateří kašičky, křemičité hlinky, jemných parafínů, glycerinu, bentonitu, panthenolu, vitamínů A, E, H a provitaminu B5. Metodu P. Shine je dobré opakovat každé 2 – 3 týdny.  Délka jeho ošetření se pohybuje okolo 40 minut.

Co obsahuje sada P. Shine?

Jednotlivé komponenty jsou na sebe vázané tudíž každý z nich je nepostradatelnou součástí sady. Sadu lze pořídit okolo 600 Kč.

Měkký papírový pilníček
– pro úpravu nehtů a jejich odmaštění

Manikúra P-Shine - Měkký papírový pilníček

Zelená leštička s jelenicovým povrchem
– slouží k nanesení pasty na nehet

Manikúra P-Shine - Leštička

Aktivní pasta vyplňující a uzavírající nehet
– polosuchá pasta
– obsahuje přírodní horninu betonit, která vznikla metamorfózou usazenin z pravěkých moří. Tato hornina, pocházející z náleziště v okolí amerického města Fort Benton.
– pasta na P-Shine je upravena tak, aby měla maximální vyhlazovací účinek na povrch nehtu při jeho minimálním obroušení

Manikúra P-Shine - Pasta

Růžová leštička s jelenicovým povrchem
– slouží k nanesení pudru na nehet
– leštěte své nehty rychle, příjemně dlouhými pohyby, dokud se nezačnou lesknout

Manikúra P-Shine - Leštička

Pudr na P-Shine
– pudrový prášek
– vytváří ochrannou vrstvu přírodního nehtu, zvlhčuje ho a dodává mu lesk

Manikúra P-Shine - Pudr

 

Nakonec ošetřete pokožku kolem nehtů vyživujícím olejíčkem, jak jste zvyklá a nehty určitě už dále nenatírejte ani bezbarvým lakem. Pokud budete manipulovat s nějakými chemickými čističi, určitě používejte ochranné rukavice.
Pro udržení takhle hezkého vzhledu nehtů pak stačí jednou týdně přejet nehty pudrem a dvakrát do měsíce znovu ošetřit i vyživující pastou.

Na následujícím videu je zobrazen správný postup:  Návod na P. Shine

 

Správný výběr odlakovače

Není odlakovač jako odlakovač. Některé jsou na bázi acetonu a některé na bázi alkoholu. Odlakovače s acetonem nehty poměrně dost vysušují, což vede k lámání a ničení. Pokud máte umělé nehty ať už gelové nebo akrylové je nutné použít odlakovač bez acetonu, protože aceton umělé nehty rozleptává!

Pokud chcete kvalitnější výrobek, doporučuji odlakovače od profesionálních značek. Nehty nevysušují ani při častém používání a obsahují navíc látky pro výživu.

Odlakovače s acetonem vám lépe odstraní laky se třpytkami a hrubší strukturou, neměl by se však často používat.

Pokud nejste tak zdatné v lakování použijte odlakovací pera, které vymažou lak z kůžičky kolem nehtu. Novinkou jsou i odlakovací ubrousky, které jsou šetrnější, je nutné počítat s delším časem na odlakování.

odlakování

 

Jak správně odlakovat nehty?

  • Vždy je lepší odlakovat než sloupnout.
  • Před odlakováváním nehtů si ruce na chvíli ponořte do teplé vody.
  • Odlakovač nanášejte na vatový tampónek – vydrží déle, odlakuje větší plochu a nezabarví nehtové lůžko.
  • Vatový tampónek chvíli přidržte na nehtu, potom krouživými pohyby jeďte po celém ne nehtu a v závěru rychlými kmity stírejte lak dolů směrem k okrajům nehtu.
  • Po každém odstranění laků použijte nějakou péči, aby se nehty zregenerovaly.
  • Až nehty odlakujete, namočte je a počkejte půl hodiny. Pak je opilujte, aby se trochu zpevnily a dostaly zpět svůj tvar.

Výživa

I nehty potřebují správnou výživu, přesto ji mnoha z nás podceňuje. Nehty mohou být krásné jen pokud jsou zdravé. Nehet tvoří keratin a dostatek bílkovin, které se vyskytují ve vlasech a kostech. Příčiny jako je lámání, třepení, barevné nedokonalosti, vysušení, zatvrdlá kůžička, zatrhávání to vše je známkou špatné péče a nedostatku vitamínů.

Vše samozřejmě začíná u vyvážené stravy, dostatek vitamínů, minerálů a pravidelný přísun ovoce a zeleniny. Mezi nejdůležitější patří vitamin A, který zapříčiní zpevnění tenkých nehtů. Vitamin B ovlivňuje růst a stav nehtů i vlasů. Vitamin E zabraňuje žloutnutí nehtů. Další vitaminy vhodné pro obnovu a růst nehtů: železo, hořčík, bílkoviny, silikon, síra a zinek.

vitaminy

Rozšiřte svoji kosmetiku o zpevňovače, odlakovače bez acetonu, laky na nehty s výživou, krémy a olejíčky.

Zdravé nehty jsou i správně pevné, což můžete podpořit zpevňujícími laky s výživou. Rozdíl oproti obyčejným lakům na nehty je opravdu viditelný. Na trhu najdete i speciální zpevňující lakem pro citlivé a loupající se nehty.

Oblíbenými produkt jsou vyživující séra, prodávaná většinou v tužce. Jsou vytvořena na bázi olejů, se širokou škálou vůní. Vyživují jak nehty, tak i kůžičku, která následně nemá sklony k zatrhávání.  Pokud nemáte rádi olejíčky můžete použít krémy např. bambucké máslo, lékařskou vazelínu.

olejicky

 

 

 

Co víte o vašich nehtech?

Víte, že nehet se skládá ze tří vrstev a znáte jeho stavbu?

Nehet je tvořen zrohovatělými buňkami. Je průhledný a tenký okolo 0,50 až 0,75 mm. Skládá se ze tří vrstev: dorzální nehet, intermediální nehet, ventrální nehet. Vyrůstá z kořene nehtu a posouvá se po nehtovém lůžku až k volnému okraji nehtu. Vlastní nehet vyrůstá zpod zadního nehtového valu, které je přímým pokračováním nehtového lůžka. Lůžko nehtu, po které se posouvá nehtová ploténka, je měkká tkáň odpovídající zárodečné vrstvě pokožky.

nail-description

V dolní části je bílá část ve tvaru půlměsíce, která se nazývá lunula, zde je nehet nejvíce připevněn. Důležitá je péče o kutikulu, díky které zabráníte zatrhávání kůžičky. Kůžičku nikdy nestříhejte! Zatlačte ji pomocí pomerančového dřívka.

pomerančové dřívko

Péče o umělé nehty

Zde najdete pár stručných a praktických rad, jak o své nové gelové či akrylové nehty pečovat, aby nedošlo k jejich předčasnému poškození.

  • Na nové umělé nehty je třeba si zvyknout. Pár hodin po modeláži vám přijdou nepřirozené a mohou se zdát i těžké. Některé úkony je lepší odložit, než si na nový stav zcela zvykneme.
  • Při úklidu je vhodné používat gumové rukavice.
  • Dáváme na svoje umělé nehty zvýšený pozor například při zavírání šuplíků nebo otevírání auta. Prsty nepoužíváme k obouvání.
  • Pozor dáváme také při sportu.
  • Odrostlé nehty je nutné doplňovat, ulomené opravit.
  • V zimě nosíme rukavice na ochranu umělých nehtů proti mrazu.
  • Umělé nehty nikdy neokusujeme.
  • Pro zvýšení trvanlivosti je dobré umělé nehty lakovat. Na pilování je nutné používat velmi jemný pilník. Také průběžně zamezujeme vzniku záděr.
  • K posílení našich nehtů je dobré jíst vitamíny, vápník a železo, které naše nehty posilují a zabraňují štěpení a lámání.

nikdy si nekousat nehty